Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki.
RELACJE Z PODRÓŻY

Weekend Majowy 2015 to kolejny uroczy rejs po Morzu Śródziemnym zorganizowany przez Stowarzyszenie Polski Klub Stomatologiczny (SPKS) i wydawnictwo Med Tour Press Int. (MTPI) na przełomie kwietnia i maja br.

Wśród uczestników imprezy była grupa stomatologów i członków SPKS.

Trasa tygodniowego rejsu obejmowała porty, miasta i miejscowości w większości znane podróżującym, ponieważ mieli oni już okazję odwiedzić je w czasie ubiegłorocznych wycieczek. W większości – bowiem na Malcie, a ściślej w La Valletta – stolicy państwa, byliśmy po raz pierwszy.

Jak wkrótce się przekonaliśmy, to miasto bardzo ciekawe pod względem turystycznym i historycznym. Zbudowane przez rycerzy z zakonu joannitów, obecnie wpisane jest na listę UNESCO, a m.in. szeroko znana, słynna katedra św. Jana jest przykładem wspaniałej sztuki sakralnej baroku.

W morską podróż grupa wyru­szyła pięknym i wygodnym statkiem Costa Fortuna (linia włoska) z portu w Savonie. Kolejne etapy zwiedzania to: Marsylia, Barcelona (zamiast pla­nowanego wcześniej Tunisu), wspo­mniane wyżej La Valletta na Malcie, Cagliari (stolica Sardynii), Civitavecchia z całodniową wycieczką do Rzymu i Watykanu. Koniec rejsu był w miejscu rozpoczęcia, tj. w Savonie. Z portu pojechaliśmy autokarem na lotnisko w Mediolanie, skąd polecieliśmy liniami rejsowymi LOT-u do Warszawy.

Zdaniem uczestników rejsu tegoroczny Weekend Majowy był interesujący i udany zarówno pod względem warunków podróży i pobytu na statku, jak i programu poznawczo-turystycznego.

Na łamach „Stomatologii Współczesnej” publikujemy krótką fotorelację autorstwa jednego z uczestników.

J. Karbowski

 

SŁOWA KLUCZOWE:

wydawnictwo medyczne, stomatologia, kalendarz stomatologiczny, stomatologia współczesna, publikacje medyczne, wydawnictwa medyczne, podróże stomatologów, wyjazdy dla stomatologów, kongresy stomatologiczne, szkolenia dla stomatologów
  • NOWOŚĆ!

NASI PARTNERZY

 

DANE TELEADRESOWE

 

Med Tour Press International Sp. z o.o.
ul. Powstańców Warszawy 17
05-400 Otwock

tel. +48 790 - 237 - 548

tel. +48 531 - 253 - 270