Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki.
RELACJE Z PODRÓŻY

Weekend Majowy 2015 to kolejny uroczy rejs po Morzu Śródziemnym zorganizowany przez Stowarzyszenie Polski Klub Stomatologiczny (SPKS) i wydawnictwo Med Tour Press Int. (MTPI) na przełomie kwietnia i maja br.

Wśród uczestników imprezy była grupa stomatologów i członków SPKS.

W dniach 26-29 czerwca w Reykjaviku odbył się 89. Kongres Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (98th Congress of the European Orthodontic Society). Miejscem Kongresu było nowoczesne centrum koncertowo–kongresowe Harpa, które swą architekturą przypomina mieniący się kryształ w krainie lodu. Niezwykłe dzieło stworzyła duńsko-islandzka grupa architektów przy znaczącym udziale artysty Olafura Eliassona.  

Kraj pełen zagadek i niespodzianek. Po 250 latach izolacji i praktycznie odcięcia od reszty świata w drugiej połowie XIX wieku Japonia rozpoczęła nową erę – okres intensywnego zdobywania wiedzy, wdrażania zachodnich technologii, rozwoju technicznego i industrializacji państwa...

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Polski Klub Stomatologiczny w Weekend Majowy ruszył w świat. Celem podróży był najogólniej określając Basen Morza Śródziemnego. Program wyjazdu uwzględniał ciekawe i atrakcyjne miejsca, miejscowości, w których większość z nas była po raz pierwszy.

To była ostatnia w 2014 roku podróż ponad 30-osobowej gru­py stomatologów. Tym razem wybrali się oni w podróż po od­ległych afrykańskich krajach. Organizatorami wyjazdu byli wydawnictwo medyczne Med Tour Press Int. oraz Stowarzy­szenie Polski Klub Stomatolo­giczny.

Dwa tygodnie spędzone w Republi­ce Południowej Afryki oraz Namibii na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i atrakcji.

Ostatni dzień listopada  2012 r. był zarazem pierwszym dniem naszej podróży do Indochin, a konkretnie do Wietnamu, Kambodży i Laosu. Nie kryjemy, że na wyjazd czekaliśmy z niecierpliwością wynikającą z przekonania, że wkrótce zwiedzimy liczne miejsca związane ze starodawnymi cywilizacjami, kulturą, religiami oraz bezpośrednio zetkniemy się z piękną, egzotyczną przyrodą i „dziwami” natury. Szczególnie fascynowało nas zbliżające się poznawanie „perełek” tego regionu świata – Angkor w Kambodży i Ha Long w Wietnamie. 

Dziewięć dni w Gruzji to za mało, żeby wystarcza­jąco poznać ten piękny kraj, bliżej zaprzyjaźnić się z życzliwymi i gościnnymi jego mieszkańcami. Nic zatem dziwnego, że wielu uczestników podróży do Gruzji, zorganizowanej przez Med Tour Press pod patronatem Polskiego Klubu Stomatologicz­nego we wrześniu br., chciałoby w przyszłości tam powrócić.

Treść sprawozdania, opis naszych wrażeń i doznań po­znawczych związanych z wyjazdem będą krótkie, ponie­waż słowa nie są w stanie zobrazować tego, co widzieliśmy, co podziwialiśmy.

W dniach 15–18 listopada 2012 r.  gościła w Kijowie kilkunastoosobowa grupa polskich lekarzy dentystów. Wyjazd Koleżanek i Kolegów z Polski na Ukrainę został zorganizowany przez redakcję „Stomatologii Współczesnej” przy współpracy i pomocy Zarządu Towarzystwa Lekarzy Periodontologów Ukrainy (TLPU). W gronie polskich lekarzy była m. in. przedstawicielka Izb Lekarskich, lek. dent. Marta Klimkowska–Misiak, członek Prezydium NRL i przewodnicząca Komisji Stomatologicznej OIL w Warszawie.

Koniec kwietnia i początek maja to dobry czas na wyjazdy weekendowe. Pierwsze ładne, słoneczne wiosenne dni sprzyjają podróżom, relaksowi.

Podróżnicy z Polskiego Klubu Stomatologicznego w czasie tegorocznego weekendu majowego, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestniczyli w morskim rejsie. Wielki włoski wycieczkowiec Costa Magica, którym popłynęli, stwarzał bardzo dobre warunki do wypoczynku i wygodnej morskiej podróży oraz dawał możliwość odwiedzenia i zwiedzania wielu ciekawych miast w nadmorskich krajach.

Dokładnie to przede wszystkim Alaska, ponieważ zgodnie z programem wyjazdu, wprawdzie krótko ale była również uwzględniona Kanada, a ściślej Vancouver (1 doba). Ciekawa i atrakcyjna pod względem poznawczym podróż rozpoczęła się niefortunnie. Linie lotnicze Lufthansa w dniu naszego wyjazdu ogłosiły strajk, który w konsekwencji spowodował, że nie mogliśmy wylecieć do Frankfurtu, gdzie czekała nas przesiadka do samolotu linii Air Canada i lot do Toronto i Vancouver. Ostatecznie nasza 20-osobowa grupa podzielona została na dwie podgrupy, które niezależnie następnego dnia rano poleciały do Anchorage na Alasce (z dwiema przesiadkami – jedna w Europie, jedna w USA), gdzie w nocnych godzinach szczęśliwie wylądowaliśmy.

Po podróży członków i sympatyków Polskiego Klubu Stomatologicznego do Republiki Południowej Afryki (RPA) i Mozambiku, która odbyła się na przełomie marca i kwietnia 2014 r., refleksje większości koleżanek i kolegów uzasadniają tytuł tego reportażu.

Afrykańskie pejzaże, miejsca i odwiedzane osady, miasta tworzyły różnorodne, zmieniające się obrazy, zapisane na stałe w naszej pamięci.

Znowu rejs! Jest to doskonały sposób wypoczynku i poznawania świata. Tym razem kierunek i plan podróży były zupełnie inne niż w styczniu br. Trasa rejsu obejmowała wyspy greckie plus Kusadasi (Turcja). Imprezę tradycyjnie zorganizował Med Tour Press przy patronackim udziale Polskiego Klubu Stomatologicznego. I tak w dniach 29.09 – 04.05.2012, wykorzystując wolne od pracy dni w czasie weekendu majowego, przeszło 20–osobowa grupa Koleżanek i Kolegów, głównie lekarzy, realizowała „grecki program”.

SŁOWA KLUCZOWE:

wydawnictwo medyczne, stomatologia, kalendarz stomatologiczny, stomatologia współczesna, publikacje medyczne, wydawnictwa medyczne, podróże stomatologów, wyjazdy dla stomatologów, kongresy stomatologiczne, szkolenia dla stomatologów
  • NOWOŚĆ!

NASI PARTNERZY

 

DANE TELEADRESOWE

 

Med Tour Press International Sp. z o.o.
ul. Powstańców Warszawy 17
05-400 Otwock

tel. +48 790 - 237 - 548

tel. +48 531 - 253 - 270